Geplaatst op:

Wetsvoorstel implementatie e-B/L

Zodra de Tweede Kamer de wet 'Invoering van het elektronisch cognossement' aanneemt, gaat deze naar verwachting in 2025 in. Dit is een grote stap in de digitalisering van internationaal goederenvervoer. Het papieren exemplaar bestaat precies een eeuw.

Een Bill of Lading (B/L), of cognossement, is een eigendomsdocument dat de waarde van goederen vertegenwoordigt. Het wordt door de rederij of forwarder opgemaakt op basis van de gegevens van de shipper en bevestigt dat de goederen zijn geladen. Bij aankomst van het schip dient de B/L als bewijs van eigendom.

Bij internationaal zeevrachtvervoer wordt steeds vaker gebruikgemaakt van elektronische bestanden in plaats van papieren documenten. Dit verhoogt de efficiëntie in de keten en kan kostenbesparingen opleveren, iets wat ook geldt voor de e-B/L. De elektronische variant neemt de volgende voordelen met zich mee:

  • Minder foutgevoelig

  • Er is geen kans meer dat de B/L zoekraakt

  • Geen verzendkosten meer voor het opsturen van de B/L aan de ontvanger

  • Het versnelt het verzendproces (één druk op de knop)

  • Het is een milieuvriendelijke oplossing omdat het de hoeveelheid benodigde papier vermindert

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more