Geplaatst op:

Wijziging vrije periode railterminals in Canada

Sinds mei 2018 gelden er nieuwe regels met betrekking tot de periode dat containers vrij van kosten op de binnenlandse railterminals mogen staan. Ontdek de belangrijkste veranderingen rondom deze regeling!

De Canadian National Railway Company (CNRR) verbindt de diverse regio’s in het uitgestrekte binnenland van Canada vanuit de belangrijkste havens van Canada. Bij aankomst van de containers op de diverse railterminals hanteren de railoperators vaak korte periodes dat containers vrij van kosten op de railterminal mogen staan. Dit heeft als reden dat rail terminals vaak kleiner zijn dan zeehaven terminals, waardoor een ophoping van containers zoveel mogelijk wordt geprobeerd te voorkomen.

Welke nieuwe opslagregels zijn van toepassing?

Ook de zondag is nu een betaalde dag in het weekend en wordt meegeteld in de berekening van de vrije tijd. Containers die bijvoorbeeld op vrijdag arriveren, hebben op zondag een laatste vrije dag, omdat CNRR twee dagen vrij hanteert na dag van aankomst.
Afhankelijk van de rederij kunnen de opslagkosten voor droge containers, ISO-tanks en gekoelde containers gewijzigd zijn ten opzichte van voorheen.

Heeft u vragen of wilt u meer informatie over de nieuwe opslagregels? Neem dan contact op met onze Noord-Amerika specialist Roderik van Rosse.

Laatste nieuws

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more