Geplaatst op:

Zakendoen tijdens de Ramadan

Bij zonsondergang op zondag 10 maart is de Ramadan gestart. Bedrijven in het Midden-Oosten sluiten een maand lang 2 uur eerder dan gebruikelijk. Hier moet je rekening mee houden.

Voorafgaand aan en na de Ramadan is er een piek te zien in de export naar het Midden-Oosten. Door de aangepaste openingstijden daalt de werkcapaciteit met 20 tot 30 procent en consignees ontvangen in deze periode liever geen containers. Daarnaast is er meer vraag naar bepaalde producten zoals dadels die tijdens de Ramadan veel gegeten worden. Erna wordt er hard gewerkt om de achterstand in te halen.

Het vasten, sawm (saum) of siyam genoemd, begint bij zonsopgang op maandag 11 maart. Van zonsopgang tot zonsondergang onthouden moslims zich van eten, drinken en geslachtsgemeenschap. Tijdens het vasten wordt het niet echt gewaardeerd als je in het bijzijn van moslims veel eet of alcohol drinkt. De eerste maaltijd van de dag wordt iftar genoemd. Er wordt dan uitgebreid gegeten met familie en vrienden en zelfs zakenrelaties. Als je hiervoor uitgenodigd wordt is het gebruikelijk iets kleins mee te nemen.

Op dinsdag 9 april wordt de vastenmaand afgesloten met Eid al-Fitr, beter bekend als het Suikerfeest. Dit is een officiële feestdag waarop bedrijven gesloten zijn.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

dinsdag 23 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

Wij gebruiken cookies. Learn more