Geplaatst op:

Extra toeslag voor nieuwe zwavelnorm 2020

Vanaf januari 2020 gelden nieuwe regels voor het toegestane zwavelgehalte in brandstof voor scheepvaart. Ondanks dat dit nog een tijd duurt, hebben rederijen aangekondigd al per 2019 een nieuwe bunkertoeslag in te voeren.

Het huidige toegestane zwavelgehalte is 3,5%. In 2020 moet dit teruggebracht zijn naar 0,5%. Dit zal de uitstoot van zwavel door scheepvaart met 80% verminderen. Naar verwachting gaat dit de containerscheepvaart 15 miljard dollar extra per jaar kosten.

Om aan de nieuwe norm van de International Maritime Organization (IMO) te voldoen, kunnen schepen uitstoot beperkende systemen installeren of overstappen op andere brandstof. Er kan gekozen worden om scrubbers (rookgasreiniger) te installeren, laagzwavelige brandstof te bunkeren of over te stappen op LNG, dat geen zwavel bevat.

"De ingangsdatum van de nieuwe zwavellimiet is een mijlpaal voor zowel het milieu als de menselijke gezondheid. Het geeft een duidelijk signaal dat de scheepvaart vastberaden is om aan zijn milieuverplichtingen te voldoen. Focus van de IMO en de sector moeten nu liggen op de consistente, wereldwijde implementatie van de nieuwe limiet", aldus secretaris-generaal Kitack Lim van de IMO.

Alle keuzes brengen veel extra kosten met zich mee. Enkele rederijen hebben daarom aangekondigd deze uitgaven per 2019 door te belasten aan klanten, zodat klanten kunnen wennen aan de hogere prijzen.

Laatste nieuws

dinsdag 24 juni 2025

Wat zijn demurrage en detention?

De drukte in de havens van Rotterdam en Antwerpen blijft toenemen. De wachttijden lopen op, wat voor frustraties en extra kosten, zoals demurrage en detention

dinsdag 24 juni 2025

Onrust Midden-Oosten effect op transportkosten

Na de aanval van Israël zijn niet alleen de brandstofprijzen gestegen - wat merkbaar is op het voor- en natransport - rederijen introduceren risicotoeslagen

dinsdag 24 juni 2025

Interview Wesley Lems Teqplay

"Achter elke perfecte havenaanloop schuilt een stille kracht die het verschil maakt"

vrijdag 20 juni 2025

Aanhoudende congestie haven Rotterdam

Waar congestie in de haven vroeger incidenteel was, lijkt het nu eerder regel dan de uitzondering. De oorzaken zijn divers en stapelen zich op.

vrijdag 20 juni 2025

Uitbreiding Team Jordex: Gerben, Loes, Jan en Okan

Bij Jordex maken onze medewerkers het verschil. Vorige maand is er een enthousiaste groep nieuwe collega’s bij ons gestart. Wij stellen hen graag voor.

maandag 26 mei 2025

Jordex bekroond met Integron Klantbeleving Awards 2025

Met trots kunnen wij aankondigen dat Jordex Shipping & Forwarding de Integron Klantbeleving Awards 2025 heeft gewonnen in de categorie Transport & Logistiek.

maandag 19 mei 2025

Nieuwe regels Saudi-Arabië, Pakistan en FLEGT Indonesië

Per 1 juni is het verplicht om pallets te gebruiken bij het laden van goederen naar Saudi-Arabië, 21 mei wordt er een toeslag geïntroduceerd voor Pakistan

donderdag 15 mei 2025

Wachttijden in de havens nemen steeds verder toe

Het is al enige tijd bekend dat het druk is in de havens van Rotterdam en Antwerpen. De situatie lijkt dagelijks uitdagender te worden en de zorgen nemen toe.

Wij gebruiken cookies. Learn more