Geplaatst op:

Haven Abidjan breidt uit

Ivoorkust kondigt een uitbreiding van de containerterminal Abidjan aan: Côte d'Ivoire Terminal (CIT). De contracten voor de bouw van de nieuwe terminal zijn getekend en CIT moet eind 2021 operationeel zijn.

De nieuwe terminal, die naast de bestaande Abidjan-terminal wordt ontwikkeld, zal de concurrentiekracht van de haven vergroten en moet in de eerste ontwikkelingsfase goed worden voor een jaarlijkse doorvoercapaciteit van 1,2 miljoen TEU. Vergelijkbaar met het aantal medewerkers tijdens de bouw, creëert de komst van de nieuwe terminal werkgelegenheid voor 400 personen.

Het project is een joint venture tussen Bolloré en APM Terminals. Samen maken zij 400 miljoen euro vrij voor de bouw en uitrusting van de nieuwe terminal in Ivoorkust.

Laatste nieuws

dinsdag 24 juni 2025

Wat zijn demurrage en detention?

De drukte in de havens van Rotterdam en Antwerpen blijft toenemen. De wachttijden lopen op, wat voor frustraties en extra kosten, zoals demurrage en detention

dinsdag 24 juni 2025

Onrust Midden-Oosten effect op transportkosten

Na de aanval van Israël zijn niet alleen de brandstofprijzen gestegen - wat merkbaar is op het voor- en natransport - rederijen introduceren risicotoeslagen

dinsdag 24 juni 2025

Interview Wesley Lems Teqplay

"Achter elke perfecte havenaanloop schuilt een stille kracht die het verschil maakt"

vrijdag 20 juni 2025

Aanhoudende congestie haven Rotterdam

Waar congestie in de haven vroeger incidenteel was, lijkt het nu eerder regel dan de uitzondering. De oorzaken zijn divers en stapelen zich op.

vrijdag 20 juni 2025

Uitbreiding Team Jordex: Gerben, Loes, Jan en Okan

Bij Jordex maken onze medewerkers het verschil. Vorige maand is er een enthousiaste groep nieuwe collega’s bij ons gestart. Wij stellen hen graag voor.

maandag 26 mei 2025

Jordex bekroond met Integron Klantbeleving Awards 2025

Met trots kunnen wij aankondigen dat Jordex Shipping & Forwarding de Integron Klantbeleving Awards 2025 heeft gewonnen in de categorie Transport & Logistiek.

maandag 19 mei 2025

Nieuwe regels Saudi-Arabië, Pakistan en FLEGT Indonesië

Per 1 juni is het verplicht om pallets te gebruiken bij het laden van goederen naar Saudi-Arabië, 21 mei wordt er een toeslag geïntroduceerd voor Pakistan

donderdag 15 mei 2025

Wachttijden in de havens nemen steeds verder toe

Het is al enige tijd bekend dat het druk is in de havens van Rotterdam en Antwerpen. De situatie lijkt dagelijks uitdagender te worden en de zorgen nemen toe.

Wij gebruiken cookies. Learn more