Geplaatst op:

Top 5 Zuid-Afrikaanse gewoontes

Doet u zaken in Zuid-Afrika? Om verwarring te voorkomen willen wij u graag kennis laten maken met een aantal gewoontes in dit land. Ontdek de top 5 weetjes over Zuid-Afrika.

Wordt u uitgenodigd voor een Zuid-Afrikaanse braai? Neem dan uw eigen eten mee, maar laat de kip in de supermarkt liggen. Kip is volgens de Zuid-Afrikaanse begrippen geen vlees en wordt gezien als een vegetarische maaltijd.
Er is in bepaalde regio's van Zuid-Afrika niet genoeg elektriciteit om iedereen tegelijkertijd te voorzien. Kijk daarom niet gek op als het licht tijdens een gezellige avond uitvalt. Delen van het land worden soms om beurten afgesloten.
‘Nee sorry, dat gaat niet passen’ is iets wat je niet vaak zult horen tijdens een bezoek in Zuid-Afrika. Schik je in, want met maximaal vijf personen in één auto is eigenlijk ruimteverspilling volgens Zuid-Afrikaanse begrippen.
De zin ‘How are you?’ of 'Howzit?' zult u vaak horen tijdens het verblijf in Zuid-Afrika. Of u nu uw boodschappen afrekent bij de supermarkt of een reservering wilt maken bij een restaurant, iedereen wil áltijd weten hoe het met u gaat.
Zuid-Afrikanen hebben een goed gevoel voor humor, getuige de vele grappige borden in het land. Kijk daarom niet gek op als u een bord met de volgende tekst tegenkomt: “Push. If that doesn’t work, pull. If that does’nt work either it’s because we’re closed.”

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more